Adam Curlykale dobrowolnie usunął genitalia. Teraz zbiera pieniądze na konieczne leczenie

07.08.2018 12:13
Adam Curlykale dobrowolnie usunął genitalia. Teraz zbiera pieniądze na konieczne leczenie
fot. Adam Curlykale/instagram

Pochodzący z Poznania Adam Curlykale, znany z tego, że jego ciało pokryte jest niemal w 90 proc. tatuażem, poddał się w Meksyku operacji usunięcia członka i jąder. Mężczyzna ma jednak poważny problem. Po operacji wystąpiły komplikacje, które zagrażają jego zdrowiu. Teraz prosi o wsparcie finansowe, by móc poddać się kolejnym zabiegom i ratować zdrowie.

Adam Curlykale to znany entuzjasta tatuażu. Pochodzący z Poznania mężczyzna był gościem programów śniadaniowych i obiektem zainteresowania mediów całym świecie. Jest to bowiem postać dosyć ekscentryczna – aż 90 proc. powierzchni ciała mężczyzny pokryte jest tatuażami. Curlykale nie ukrywa, że od lat boryka się z problemem tożsamości. Z tego powodu zdecydował się poddać ryzykownej operacji usunięcia genitaliów. Wcześniej usunął również pępek i sutki.

Operacji podjęli się lekarze ze szpitala Jardines Hospital w meksykańskiej Guadalajarze. W tym samym czasie kilku zabiegom poddała się także partnerka mężczyzny Veronica Carol Blades, znana w sieci jako Miss xRonix. Kobieta zdecydowała się na usunięcie żeber i modyfikację uszu na tzw. elfie.

Mężczyzna relacjonował przebieg wydarzeń w mediach społecznościowych. Zdradził m.in. że choć krwawienie po usunięciu narządów było obfite, to obyło się bez transfuzji krwi.

– Najlepsi ludzie, najlepszy szpital, najlepsza opieka medyczna. Wielki uśmiech dla nas – napisał po operacji Adam Curlykale.

,,Ból żąda by go czuć''

Choć operacja przeszła pomyślnie i poznaniak wrócił do domu, to nie obyło się bez komplikacji. Poznaniak postanowił założyć internetową zbiórkę pieniędzy na dalsze, konieczne leczenie. Okazuje się bowiem, że stan zdrowia mężczyzny sukcesywnie się pogarsza. W tym momencie Adam Curlykale potrzebuje na leczenie ok. 20 tys. funtów. 

„Bardzo długa podróż powrotna oraz ogólne osłabienie i zmęczenie po zabiegu spowodowały poważne komplikacje zdrowotne: nadmierne krwawienie podczas zabiegu, zapalenie żołądka i jelit spowodowane silnymi lekami, wyrzucanie żółci, rozpuszczalne ściegi w okolicy cewki moczowej, hemoroidy odbytu, niezdolność oddawania moczu bez cewnika (po 7 dniach cewnik musiał zostać ponownie założony i do dzisiaj nadal nie mogę oddać moczu bez cewnika). Wstawienie cewnika spowodowało dalsze nadmierne krwawienie, które trwa do dzisiaj” – napisał Curlykale w opisie zbiórki.

Curlykale twierdzi, że koszty prywatnej opieki zdrowotnej przekraczają jego możliwości. Mężczyzna nie ma jednak radnych oszczędności, a jego stan wciąż się pogarsza.

– Nadal wymiotuję codziennie i nie jestem w stanie spać w ogóle z powodu ostrego, silnego ciągłego bólu i dostępne środki przeciwbólowe nie działają, co może być konsekwencją raka okrężnicy sprzed 9 lat (wymagało to chemio- i radioterapii) – kontynuuje Poznaniak.

„Proszę mnie nie osądzać”

Curlykale jest zdesperowany, według jego relacji powikłania po operacji są poważne. Mężczyzna wymaga wiec kolejnego zabiegu i dłuższego leczenia.

W opisie zbiórki pisze: „Proszę mnie nie osądzać. Całe moje życie zmagam się z moim zdrowiem. Chcę tylko być szczęśliwy i czuć się dobrze we własnym ciele”.

Źródło: wprost.pl; gofundme.com

________

zdrowie.radiozet.pl/nk