Zamknij

Trycholog - czym się zajmuje i kiedy warto skorzystać z jego pomocy?

Marta Wilczkowska
14.02.2021
Aktualizacja: 14.02.2021 11:28
trycholog
fot. Shutterstock

Trycholog to lekarz specjalizujący się w leczeniu skóry głowy i włosów. Jeżeli narzekasz na nadmierne włosów lub na takie dolegliwości jak łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy czy łuszczycę. Jeżeli masz niepokojące objawy, koniecznie umów się na wizytę do trychologa.

Czym się zajmuje trycholog? Specjalista od skóry głowy i włosów pomaga w przypadkach, gdy zauważamy takie symptomy jak wypadanie włosów, łupież, łysienie androgenowe, łysienie plackowate, zapalenie skóry głowy, łuszczyca, swędzenie skóry głowy. W takich przypadkach trycholog ma za zadanie przeprowadzić dokładną analizę, aby wyleczyć pacjenta i wskazać mu odpowiedni sposób pielęgnacji włosów. Poznaj szczegóły.

Zobacz także

Trycholog  - kiedy warto się do niego zwrócić

Wypadanie włosów to najczęstszy problem, z którym zwracamy się do trychologa. Może być kilka przyczyn tej dolegliwości. Zaliczamy do nich:

  • problemy hormonalne,
  • stres,
  • błędy żywieniowe,
  • predyspozycje genetyczne.

W takich przypadkach trycholog ma obowiązek wykonać dokładne badanie, na które składają się: dokładna analiza stanu skóry głowy, cebulek włosów i schorzeń związanych ze skórą głowy. Trycholog przeprowadza wcześniej wywiad, by poznać predyspozycje genetyczne pacjenta.

Zobacz także: Jak zadbać o zniszczone paznokcie?

Trycholog - cena za wizytę

Za jedną wizytę u trychologa zapłacimy od 80 do 150 zł w zależności od konkretnego problemu pacjenta. Po pierwszej wizycie, na której trycholog przeprowadza diagnozę i ustala sposób leczenia konieczne będą kolejne wizyty kontrolne co 1,5-3 miesiące w celu oceny efektów leczenia. Jedna wizyta może trwać od 20 do nawet 80 minut.

Zobacz także: Równowaga PEH: od niej zależą zdrowe włosy. Wystarczy zadbać o trzy etapy pielęgnacji