Zamknij

Zmierz poziom glukozy dzięki soczewkom kontaktowym

10.05.2016 16:27

Okulary, które znaliśmy do tej pory, powoli zostają wypierane przez zaawansowane technologicznie soczewki kontaktowe, dzięki którym możemy skuteczniej walczyć nie tylko ze słabym wzrokiem, ale też leczyć cukrzycę dokonując regularnych pomiarów poziomu glukozy

Zmierz poziom glukozy dzięki soczewkom kontaktowym
fot. ---

Pamiętacie okularników z piosenki Agnieszki Osieckiej? Jeszcze nie tak dawno snuli się po ulicach ze skryptami. Współcześni krótko- i dalekowidze ze świata 2.0. doczekali się jednak czasów, w których nikt nie będzie im już mógł wypominać przesadnego zamiłowania do teorii Einsteina. Dzięki wadzie wzroku, będą mogli nieustannie chłonąć wiedzę. Cały Internet zmieści się bowiem w soczewce umieszczonej na gałce ocznej.

Informacje będzie można zmieniać za pomocą jednego mrugnięcia okiem, zrobić zdjęcie lub nagrać film w trakcie każdej wyjątkowej chwili, jaką przeżywamy, a na dodatek zmierzyć poziom glukozy, by jeszcze skuteczniej walczyć z cukrzycą.

Co jeszcze potrafią okulary przyszłości?

Zestaw nowoczesnego okularnika

Nie trzeba być wróżką, by zauważyć, że świat idzie w kierunku maksymalnego zaspokajania naszych wszystkich potrzeb. Im bardziej spersonalizujemy nasze pragnienia, bym lepiej rynek będzie wiedzieć, co nam zaproponować.

Wyposażone w dostęp do Internetu okulary (lub soczewki), przy pomocy których interesujące nas informacje będzie można zmieniać za pomocą jednego mrugnięcia oka sprawią, że coraz większą kontrolę nad nami zaczną przejmować działy marketingu gromadzące dane o tym, co nam się podoba i co najbardziej skupia naszą uwagę.

Sprzęty, które zostały opatentowane do tej pory, starają się jednak na razie łączyć w sobie funkcje wielu urządzeń służących do pomiaru parametrów naszego organizmu. 

Co potrafią soczewki Google Smart?

* (Chcesz oglądać filmik z polskimi napisami? Pamiętaj, żeby ustawić opcję tłumaczenia w ustawieniach!)

Soczewki kontaktowe Google Smart dzięki miniaturowym sensorom połączonym z gruczołami łzowymi potrafią mierzyć stężenie glukozy we krwi, dzięki czemu mogą pomóc diabetykom (sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o cukrzycy typu 1 i 2).

fot.
fot. Google.com

Firma Samsung opatentowała natomiast soczewkę Gear Blink, której innowacyjność polega na tym, że ma funkcję autofocus pozwalającą (podobnie jak w aparatach fotograficznych) oddalać i zbliżać przedmioty znajdujące się w zasięgu naszego wzroku.

Nowoczesne "drugie oczy" będą mogły być zasilane energią słoneczną, dzięki której naładują nasze sprzęty elektroniczne, a na dodatek połączą się bezprzewodowo z każdym urządzeniem, do których będą mieć dostęp. Zasady pielęgnacji soczewek będą z pewnością zbliżone do tych, które rekomendowano w przypadku poprzednich wersji, ale ich noszenie przyniesie nam o wiele więcej korzyści niż teraz.

OK(n)O NA ŚWIAT

Wkrótce będziemy mogli zobaczyć cały świat dosłownie w mgnieniu oka dzięki nowoczesnym soczewkom kontaktowym. Jakie funkcje chcielibyście jeszcze do nich dodać?

___

Redakcja Zdrowo Bardzo/π