Zamknij

Objawy zakażenia Omikronem u dzieci: jeden z nich jest nietypowy

10.12.2021
Aktualizacja: 10.12.2021 16:44

Zakażenie wywołane wariantem Omikron daje inne objawy niż w przypadku zakażenia wariantem Delta. Dowiedz się, jakie objawy pojawiają się u dzieci.

Objawy COVID-19 u dzieci (omikron)
fot. Jam Press / SplashNews.com/East News

Dziwna wysypka u dzieci może być objawem zakażenia wywołanego przez wariant Omikron – uważa David Lloyd, brytyjski lekarz, pediatra, i dodaje, że występuje ona nawet u 15 proc. dzieci zakażonych tym nowym wariantem koronawirusa.

Objawy zakażenia wywołanego przez wariant Omikron

Ekspert wystąpił na antenie SkyNews i opowiedział o objawach zakażenia wywołanego przez nowy wariant koronawirusa – Omikron. Z jego doświadczenia wynika, że u dzieci pojawiają się:

Objawy te nie muszą występować razem, czasami może pojawić się tylko jeden z nich, na przykład zmiany skórne w postaci pokrzywki. Poza tym objawy te są stosunkowo łagodne, przypominają raczej przeziębienie.

Te objawy różnią się od objawów zakażenia wywoływanych przez inne, wcześniejsze warianty koronawirusa (w tych infekcjach o wiele częściej pojawiał się uporczywy kaszel, wysoka temperatura czy utrata węchu i smaku).

Wariant Omikron ma wyższy wskaźnik reinfekcji

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdziła, że wariant ten ma wyższy wskaźnik reinfekcji, ale powoduje mniej nasilone objawy choroby niż wariant Delta. Natomiast firmy Pfizer i BioNTech zapewniają, że ich szczepionka przeciwko COVID-19 jest skuteczna przeciwko temu wariantowi już po trzech dawkach.

Źródło: SkyNews/ PAP