Nietypowy objaw koronawirusa. Zaczęło się od zaczerwienienia skóry

27.03.2020
Aktualizacja: 05.04.2020 11:20
Nietypowy objaw koronawirusa: zaczerwienienie skóry
fot. Shutterstock

Uwaga na nietypowy objaw koronawirusa - ostrzegają rodzice dziesięcioletniej dziewczynki, której lekarze długo nie mogli postawić diagnozy.

Rodzice uczennicy z Plymouth podzielili się nietypowym przebiegiem zakażenia koronawirusem u córki. W liście do telewizji ITV News West Country poinformowali, że u dziecka najpierw pojawiło się zaczerwienienie skóry (charakterystyczna skóra marmurkowata). Następnie doszło owrzodzenie migdałków, ból nóg i świąd ciała. Pojawiła się wysoka gorączka, która w krytycznym momencie sięgnęła 41,6 stopni Celsjusza, wywołując drgawki gorączkowe.

Lekarze podejrzewali anginę, dlatego też przepisali antybiotyk. Ponieważ leczenie nie przynosiło pożądanych efektów, zdecydowali o odstawieniu antybiotyku i podawaniu wyłącznie paracetamolu na obniżenie gorączki. W międzyczasie wykonali test na obecność koronawirusa. Gdy wynik wyszedł pozytywny, natychmiast poinformowali szkołę, a ta zaalarmowała pozostałych rodziców i inne szkoły w okolicy.

Rodzice z Plymouth podkreślają, że wszystkich zmyliło to, że u córki w ogóle nie pojawił się kaszel. I apelują: uważnie obserwujcie swoje dzieci!

Najczęstsze objawy koronawirusa to gorączka, suchy kaszel, duszności, osłabienie i ból mięśni.

Nietypowe objawy koronawirusa:

Źródło: itv.com