Zamknij

Wybudził się ze śpiączki i nie wie, że jest pandemia. Niesamowita historia 19-latka

05.02.2021
Aktualizacja: 05.02.2021 12:41
Nie wie nic o trwającej pandemii
fot. Shutterstock

19-letni mężczyzna wybudził się ze śpiączki i nie ma pojęcia o trwającej pandemii koronawirusa. Co więcej, był zarażony SARS-CoV-2 dwukrotnie. Rodzina zastanawia się, jak mu o tym wszystkim powiedzieć.

  • Koronawirus. Nastolatek wybudzony ze śpiączki nie ma pojęcia o pandemii koronawirusa, chociaż dwa razy był zakażony.
  • Rodzina zastanawia się, jak go o tym wszystkim poinformować. 

Nastolatek wybudzony ze śpiączki nie wie, że trwa pandemia

The Guardian opisał historię 19-letniego Josepha Flavilla, który podczas spaceru w Burton upon Trent w hrabstwie Staffordshire (Wielka Brytania) został potrącony przez samochód. Do zdarzenia doszło 1 marca 2020 roku, trzy tygodnie przed pierwszym lockdownem w Wielkiej Brytanii.

Przez 10 miesięcy chłopak był w śpiączce farmakologicznej z powodu urazu mózgu. W ostatnim czasie jego stan zdrowia uległ znacznej poprawie. Joseph wybudził się, poprawnie reaguje na bodźce i może poruszać kończynami.Z powodu pandemii rodzina nie może spotkać się bezpośrednio z chłopcem. Kontaktuje się z nim za pomocą telefonu.

Ciotka nastolatka, Sally Flavill Smith, przekazała Guardianowi, że chłopak nie jest świadomy obecnej sytuacji na świecie.

– Nic nie wie o pandemii, ponieważ był w śpiączce przez dziesięć miesięcy. Zaczyna odzyskiwać świadomość, ale nie wiemy, co dokładnie pamięta. Nawet nie wiemy, od czego zacząć. Gdyby rok temu ktoś powiedział mi, co wydarzy się w przeciągu tego roku, nie wiem, czy bym mu uwierzyła. Nie wiem, jak Joseph zrozumie to, przez co wszyscy przeszliśmy – wyznała w rozmowie kobieta.

Życie 19-latka zmieniło się całkowicie. Przed wypadkiem, Flavill był bardzo aktywnym młodzieńcem. Brał udział w zawodach sportowych. W maju miał otrzymać złotą nagrodę księcia Edynburga podczas uroczystej ceremonii w Pałacu Buckingham. 

Co ciekawe, Flavill podczas pobytu w szpitalu dwukrotnie zakaził się koronawirusem. Na szczęście przeszedł chorobę bez większych komplikacji. Jego mama mogła go odwiedzić tylko raz, w dniu jego 19. urodzin. Jednak chłopak nie był wtedy w tak dobrym stanie, jak teraz. Ponadto kobieta musiała zachować dystans społeczny i nosić pełne ubranie ochronne.

– W tamtym momencie Joseph nie był tak świadomy jak teraz i myślę, że [mama nastolatka – przyp. red.] czuła się niesamowicie smutna, ponieważ nie była pewna, czy Joseph w ogóle wie, kim ona jest. Czekała od miesięcy, aby móc pójść i go zobaczyć – powiedziała siostra kobiety.

Źródło: The Guardian