Karetki na sygnale w całej Polsce. Ratownicy chcą nam przekazać coś ważnego

19.10.2020
Aktualizacja: 26.10.2020 15:00
Sygnały karetek pogotowia w całej Polsce.
fot. Shutterstock

Dzisiaj o godz.14 w całym kraju usłyszymy syreny karetek pogotowia. Medycy chcą w tej sposób uczcić pamięć swojego kolegi, który zmarł na COVID-19.

  • Syreny karetek pogotowia w całej Polsce mają związek ze śmiercią 70-letniego mężczyzny. 

Kierowca karetki przebywał w izolacji domowej, gdy jego stan się gwałtownie pogorszył wezwał pogotowie. Niestety, mężczyzna był wożony od szpitala do szpitala z powodu braku wolnych miejsc. Ostatecznie trafił do placówki w Garwolinie - tam zmarł. W poniedziałek (19.10) o godz.14:00 odbędzie się pogrzeb mężczyzny. Z tego powodu w całej Polsce włączone zostaną sygnały syren. 

Dowiedz się więcej: Nie żyje kierowca karetki chory na Covid-19. Urząd: będą kontrole w szpitalach

- Witam, zwracam się z wielką prośbą do wszystkich medyków pracujących w ZRM oraz Transportach Medycznych i Sanitarnych o to aby w dniu 19.10 o godz. 14.00(Czas rozpoczęcia uroczystości pogrzebowych ) minutą sygnałów świetlnych i dźwiękowych, uczcić pamięć naszego kolegi Włodzimierza który odszedł na wieczny dyżur z powodu COVID-19. Włodzimierz był wieloletnim kierowcą w ZRM oraz Transporcie Medycznym w SP ZOZ Garwolin. Pomimo bycia na emeryturze nie skapitulował przed COVIDEM i dalej pełnił dyżury jako kierowca karetki niosąc pomoc potrzebującym. Zawsze potrafił rozbawić załogę żartem lub opowieścią z minionych lat działalności PR jako weteran tej instytucji. Jako koledzy i koleżanki z pracy chociaż tak chcemy uczcić pamięć o jego poświęceniu - przekazał Michał Wiecz.

Przeczytaj: Koronawirus. Nie żyje kierowca karetki, żaden szpital nie chciał go przyjąć

Źródło: wtk.pl