Zamknij

Pielęgniarka nie wytrzymała. Jednym wpisem miażdży internetowych trolli

01.12.2020
Aktualizacja: 01.12.2020 15:39
COVID-19
fot. Shutterstock

Pielęgniarka z Kanady w ostrych słowach zareagowała na wpisy wichrzycieli, dotyczące pandemii. "Ci okropni ludzie, chowając się za swoimi komputerami, oskarżają pielęgniarki, lekarzy i analityków danych o zawyżanie liczb, kłamią o stanie naszych szpitali, sieją panikę, ekscytując się informacjami o płatnościach za nasze nadgodziny" - pisze.

"Pomimo tych wszystkich bzdur, które rozprzestrzeniasz w Internecie, gdy trafisz na OIOM z wybałuszonymi oczami, ponieważ nie możesz oddychać… zajmiemy się tobą. Narażając się na ryzyko, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby pomóc Ci się dotlenić, ponieważ Covid zaczyna pustoszyć Twoje płuca" - tak zaczyna się wpis Courtney Jewell, pielęgniarki z kanadyjskiego Calgary, na Facebooku.

Dalej za rękę przeprowadza nas przez najbardziej prawdopodobny scenariusz. "Kiedy się pogorszysz, uspokoimy Cię, zaintubujemy i przeniesiemy na jeden z DOSKONAŁYCH oddziałów intensywnej terapii, jakie mamy! Ostrożnie przerzucimy Cię na brzuch, aby Twoje płuca miały większe szanse na dotlenienie. Sparaliżujemy cię chemicznie, ale będziemy na tyle mili, że upewnimy się, że jesteś dobrze uspokojony, abyś nie był przytomny, sparaliżowany i przestraszony. Zadzwonimy do przerażonych członków Twojej rodziny, aby powiedzieć im, że robimy WSZYSTKO, co w naszej mocy, żeby uratować Ci życie" - czytamy, przy okazji podglądając pracę medyków na oddziale intensywnej terapii.

"W przypadku ostrej niewydolności nerek, staniemy się dla Ciebie nerkami. Gdy wirus przejmie twoje ciało, będziemy wspierać ciśnienie krwi, ostrożnie dostosowując leki ratujące życie, żeby nie doszło do zatrzymania akcji serca. Będziemy Cię kąpać, przemywać Ci usta, co dwie godziny nawilżać Ci gałki oczne. Choć myślisz, że jesteśmy po prostu leniwi i znudzeni, będziemy traktować Cię z szacunkiem, godnością i współczuciem" - zapewnia pielęgniarka, wytrącając z rąk broń nienawiści hejterom.

Źródło: FB Courtney Jewell