Nie nosisz maseczki? Od 1 września musisz mieć specjalne zaświadczenie

06.08.2020
Aktualizacja: 06.08.2020 10:27
Koronawirus: musisz mieć zaświadczenie, jeśli nie możesz nosisz maseczki.
fot. Shutterstock

Nie nosisz maseczki? Uważaj – od 1 września musisz mieć lekarskie zaświadczenie, które potwierdzi przeciwwskazania medyczne do zasłaniania ust i nosa. Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe zasady, które mają ograniczyć liczbę zachorowań.

  • Od 1 września obowiązkowe zaświadczenie, jeśli nie możesz nosisz maseczki. Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe zasady. 
  • Według zapowiedzi MZ, specjalne zaświadczenia będą obowiązywały w całej Polsce.

Dzisiaj wiceminister zdrowia poinformował o wprowadzeniu obowiązku posiadania zaświadczenia ws. maseczek – Wprowadzimy od 1 września obowiązek posiadania zaświadczenia o przeciwskazaniach medycznych do zasłaniania ust i nosa – poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Zaznaczył, że liczba takich przypadków powinna być bardzo niewielka.

– Według naszych ekspertów, nie ma wielu istotnych przeciwskazań medycznych do tego, aby nie zasłaniać ust i nosa, wprowadzimy od 1 września obowiązek posiadania zaświadczenia –  poinformował w czwartek Cieszyński.

O obowiązku przestrzegania reżimu sanitarnego – dezynfekcji rąk, noszeniu maseczek, zachowywania bezpiecznej odległości – apelował również minister zdrowia. Zdaniem Łukasza Szumowskiego, gdy Polacy nie będą dochowywać zasad epidemicznych, "możemy wrócić do dramatu z początku epidemii" takiego, jak w innych krajach. – Nam udało się tego uniknąć dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom – podkreślił. 

Na temat noszenia maseczek i obowiązkowych zaświadczeń będziemy jeszcze pisać na zdrowie.radiozet.pl

Źródło: PAP

Zobacz też: Szumowski: powrót obostrzeń i rygorów w 19 powiatach