Koronawirus: jak powinno przebiegać tankowanie?

10.04.2020
Aktualizacja: 10.04.2020 11:18
Tankowanie paliwa w czasie koronawirusa.
fot. Shutterstock

Czy wiesz, jak należy tankować w czasie epidemii koronawirusa? Sprawdź to, aby nie stworzyć zagrożenia dla swojego zdrowia. Zacznijmy od tego, że zanim wybierzesz się na stację benzynowa, musisz zabrać ze sobą rękawiczki oraz maseczkę. 

Koronawirus a jazda samochodem: o czym należy wiedzieć? 

Na początku należy zwrócić uwagę na to, czy na danej stacji regularnie dezynfekowane są pistolety do tankowania. Jeśli nie ma takiej informacji na dystrybutorze, warto spytać o to pracownika stacji. Możemy również prosić o dodatkowe zdezynfekowanie przed naszym tankowaniem. Zdezynfekować należy pistolet, ale też wlew paliwa. 

Po zatankowaniu kolejny krok to pójście i zapłacenie.Tutaj należy pamiętać o zachowaniu 2 metrów odległości w kolejce. Rząd wprowadził też zalecenie, które mówi o tym, że przy jednej kasie mogą stać maksymalnie 3 osoby. Więcej, na stacjach można znaleźć informację o tym, że w środku może przebywać tylko 5 osób. Pozostałe powinny czekać na zewnątrz. W zachowaniu odległości powinny pomóc naklejki, znajdujące się na podłodze. W miarę możliwości staraj płacić zbliżeniowo kartą. Po każdym dotknięciu terminal powinien być dezynfekowany.

Część stacji oferuje płacenie za paliwo bez wychodzenia z samochodu, np. poprzez aplikację Orlen Mobile. W ten sposób nie trzeba wchodzić do środka i czekać w kolejce.