Zamknij

Był na kwarantannie i robił zakupy bez maseczki. Złapała go policja

22.09.2021 15:20
Złamał kwarantanne, poszedł na zakupy
fot. Marek BAZAK/East News

Nieodpowiedzialne zachowanie mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego, czyli złamanie zasad kwarantanny i nienoszenie maseczki, może się skończyć dla niego ogromną karą finansową. Tylko przypadkowa kontrola policji zdecydowała o tym, że 33-latek poniesie konsekwencje swojego zachowania.

Policjanci z Ełku w jednym ze sklepów w gminie Prostki w województwie warmińsko-mazurskim wylegitymowali mężczyznę, który robił zakupy, nie mając maseczki. Okazało się, że legitymowany objęty był kwarantanną i w ogóle nie powinien wychodzić z domu – informuje policja.

Ełcka policja podała w komunikacie, że 33-latka wylegitymowali dzielnicowi, którzy rutynowo sprawdzali, czy klienci sklepu mają zasłonięte usta i nos maseczką. – W czasie kontroli okazało się, że 33-latek, który robił zakupy bez maseczki jest objęty kwarantanną i powinien przebywać w domu. Przychodząc do sklepu na zakupy świadomie złamał obowiązujące go zasady, licząc na to, że nikt tego nie ujawni – podała policja.

Policja podkreśliła, że „niestosowanie się do obowiązującej kwarantanny jest nie tylko złamaniem społecznej solidarności i narażaniem innym osób, ale niesie za sobą konsekwencje prawne”. Wyjaśniono, że służby sanitarne mogą nałożyć na 33-latka nawet 30 tys. zł kary administracyjnej.

Gmina Prostki należy do gmin o najmniejszym poziomie wyszczepienia w woj. warmińsko-mazurskim. W pełni zaszczepionych jest tam zaledwie 29,2 proc. mieszkańców.

Źródło: PAP/Joanna Kiewisz-Wojciechowska