Zamknij

Taniec szczęścia po udanej transplantacji. Ten nastolatek przejdzie do historii

14.06.2017 16:20
Taniec szczęścia po udanej transplantacji. Ten nastolatek przejdzie do historii
fot. YouTube/R3ALQUIS

16-letni Amerykanin cierpiący na wrodzoną wadę serca od wielu miesięcy czekał na przeszczep organu od odpowiedniego dawcy. Kiedy wreszcie zabieg się udał - chłopak pokazał, jak bardzo się cieszy. Jego rytmiczny pokaz radości pokazały największe stacje telewizyjne i media na całym świecie.

Amari Hall od urodzenia cierpiał na zespół hipoplazji lewego serca. Choroba spowodowała, że nie wykształciła się u niego prawidłowo lewa komora serca. Bez pomocy kardiochirurgów nie udałoby mu się przeżyć. Jedyną nadzieją na to, że będzie mógł dalej funkcjonować, było znalezienie odpowiedniego dawcy.

To, co wydawało się dla niego niemal niemożliwe - okazało się całkiem realne, kiedy lekarze zakomunikowali mu, że udało się znaleźć dla niego organ. Dzięki niemu jego organizm będzie mógł być sprawny - dużo bardziej niż do tej pory.

18 maja chłopak przeszedł transplantację serca w szpitalu uniwersyteckim w Maryland. Po zabiegu lekarze przez kilka tygodni zwlekali z ogłoszeniem, czy przeszczep się udał.

Kiedy poinformowano młodego pacjenta o pomyślnym przebiegu operacji, nastolatek nie był wstanie opanować wybuchu radości. Jego taniec szczęścia pokazała m.in. stacja CNN oraz wiele mediów na całym świecie. My też dołączamy do ich grona - zobaczcie, jak się można cieszyć z odzyskania zdrowia!

Zobacz także

________

zdrowie.radiozet.pl/π