Zamknij

Rozmowa z dr. Adamem Gumkowskim o specyfice pracy chirurga

22.05.2019
Aktualizacja: 17.11.2020 00:12
AGKlinik Adam Gumkowski
fot. Shutterstock

Dr Adam Gumkowski od 1992 roku zajmuje się chirurgią estetyczną. Specjalizuje się w zabiegach mało inwazyjnych: w szczególności modelowaniu sylwetki za pomocą liposukcji, przeszczepów własnej tkanki tłuszczowej w dowolne miejsce ciała oraz w zabiegach bezbliznowego podnoszenia i powiększenia piersi. Specjalista odpowiada na czym polega praca chirurga plastycznego? 

Kieruje Pan zespołem uznanych specjalistów. Co w zarządzaniu zespołu medycznego jest z Pana perspektywy najważniejsze?

Wraz z moją żoną udało się nam zgromadzić wokół siebie zespół najlepszych ekspertów. Każdy jest wyjątkowy, ale też z racji wykonywanego zawodu i poczucia ogromnej  odpowiedzialności są to bardzo niezależne jednostki. Stąd kierowanie takim zespołem nie jest łatwe, choć nie ukrywam, że wieloletnie doświadczenie pozwala nam na sprawne i efektywne zarządzanie zespołem. Najważniejsze to mieć zaufanie do osób, z którymi pracuję, to bardzo pomaga i usprawnia pracę. 

Z opinii pacjentów jednoznacznie wynika, że Pana siłą jest niesamowite zaangażowanie, profesjonalizm i pasja. W jaki sposób znajduje Pan w sobie pokłady energii, mimo tak wielu zajęć?

Tak jak wspomniałem kocham swoją pracę i mam to szczęście w życiu, że robię to co lubię. Otaczają mnie ludzie, na których mogę polegać, mam wspaniała żonę, która zawsze mnie wspiera oraz rodzinę, więc jestem spełniony jako mąż i ojciec, a to wszystko powoduje, że chce mi się żyć i dalej realizować marzenia. Bardzo lubię spędzać czas na łonie natury mam ogród, który sam pielęgnuje uwielbiam też wodę i wszystko co z nią związane np. łowienie ryb tropikalnych.

Żadnych ekstremalnych sportów?

Sporty ekstremalne również. Windsurfing, nurkowanie, narty wodne, snowboard, żeglowanie. Lubię ruch i adrenalinę. 

Co Pana w pracy motywuje?

Konkurencja zawsze pobudza do działania, ale nie ścigam się z nikim. Dla mnie najważniejsze jest bycie profesjonalnym w tym co robię, a zadowolenie pacjentów jest najlepszą nagrodą. 

Czy według Pana branża chirurgii estetycznej jest zdominowana przez mężczyzn czy przez kobiety?

Mimo, że na studia medyczne przyjmowanych jest coraz więcej kobiet, to jednak chirurgią w Polsce zajmuje się zaledwie 5 procent pań, a na zachodzie 30 proc. Oczywiście odsetek kobiet w specjalności chirurgów jest coraz więcej i jak najbardziej im kibicuję.

Jaką radą podzieliłby się Pan z młodymi lekarzami, które chcą osiągnąć sukces w biznesie?

No cóż najważniejsze to mieć w sobie dużo pokory i być otwartym na nowe rozwiązania w medycynie estetycznej oraz nieustające zgłębianie wiedzy.

Jaki jest Pana przepis na sukces?

Myślę, że przede wszystkim pozytywne myślenie, nieustająca nauka i podwyższanie swoich kwalifikacji . Gotowość na nowe wyzwania i konsekwencja w ich realizacji oraz otwartość na nowe trendy w medycynie. 

Jakimi najważniejszymi zasadami kieruje się Pan w życiu?

Zawsze być uczciwym wobec siebie i otoczenia. Każdy dzień traktuję, jako wyzwanie i staram się w pracy polegać na swoim profesjonalizmie wiedzy i doświadczeniu.

Jest Pan właścicielem kliniki, która stanowi niezwykłe połączenie pasji i 25 lat doświadczenia w chirurgii kosmetycznej. Co wyróżnia Pana klinikę? 

Przede wszystkim chcę, by każdy z naszych pacjentów czuł się bezpiecznie oraz, że jest pod dobra opieką. Staram się w pełni poznać  jego problem tak,  by wybrać dla niego indywidualne i najbardziej optymalne rozwiązanie. Kocham to co robię i zależy mi, by efekty mojej pracy były jak najbardziej satysfakcjonujące dla moich pacjentów.   

Dr Adam Gumkowski – specjalista II stopnia chirurgii ogólnej – w 2009 roku w Cambridge zdał egzamin z zakresu chirurgii estetycznej. Jest członkiem International Board of Cosmetic Surgery, European Academy of Cosmetic Surgery oraz International Society of Lipolysistherapy. Od 1992 roku zajmuje się chirurgią estetyczną.