Masz alergię? Sprawdź, co będzie pylić we wrześniu

Redakcja
07.08.2015
Aktualizacja: 07.06.2019 15:24
Masz alergię? Sprawdź, co będzie pylić we wrześniu
fot. Masz alergię? Sprawdź, co będzie pylić we wrześniu

Zwykło się mawiać, że wiosna i lato to najtrudniejszy czas dla alergików. Ale okazuje się, że również jesienią osoby z alergią mogą narzekać na liczne niedogodności. W tym czasie wciąż pyli wiele roślin. Największym zagrożeniem są... popularne chwasty.

Jeśli masz skłonności do alergii, powinieneś szczególnie uważać na trawy oraz chwasty. Ich pylenie może spowodować katar sienny, zaczerwienienie oczu czy drobną wysypkę. Sprawdź, co może uczulić Cię we wrześniu.

Rośliny, które uczulają we wrześniu

We wrześniu uczulać mogą rośliny, które okres największego pylenia miały w sierpniu. Na początku miesiąca w powietrzu występować będą pyłki bylicy, traw czy pokrzywy. Ich stężenie spadnie dopiero w drugiej połowie września.

Pojawią się również pyłki z gatunku Alternaria oraz grzyby mikroskopowe z gatunku Cladosporium. Do końca miesiąca pylić mogą też pyłki ambrozji. 

Co przestaje pylić?

Osoby uczulone na szczaw będą mogły odetchnąć z ulgą, ponieważ roślina ta kończy pylić pod koniec sierpnia. Z końcem lata przestaje także uczulać popularna babka. Zdecydowanie mniejszy będzie też rozkwit komosy. 

źródło: odetchnijspokojnie.pl