Kręci cię w nosie? Sprawdź, co pyli w sierpniu!

Redakcja
31.07.2015
Aktualizacja: 07.06.2019 15:24
Kręci cię w nosie? Sprawdź, co pyli w sierpniu!
fot. Co pyli w sierpniu, alergeny w sierpniu

Wakacje nie są łatwym czasem dla alergików. To okres pylenia roślin, co oznacza kichanie, kręcenie w nosie, katar sienny i zaczerwienione oczy. Dowiedz się, jakie rośliny mają okres pylenia w sierpniu.

W sierpniu pyli między innymi bylica - stężenie pyłków jest największe wtedy, kiedy na zewnątrz jest pogodnie. W słoneczne, ciepłe sierpniowe dni, leki antyhistaminowe będą uczulonym na bylicę niezbędne.

W tym okresie możemy się także spodziewać wysokiego stężenia pyłków pokrzywy, na którą jest uczulona stosunkowo niewielka liczba osób.

W sierpniu pyli również babka i komosa, ale stężenie pyłków tych roślin w powietrzu jest niewielkie, więc dolegliwości osób uczulonych nie powinny być bardzo uciążliwe.

Pewien dyskomfort mogą odczuwać również osoby uczulone na ambrozję - niskie stężenie pyłków tej rośliny może występować na Lubelszczyźnie i w Małopolsce, a także na zachodzie kraju.

Mapa pyleń

Jakie grzyby pylą w sierpniu?

W sierpniu w powietrzu znajdują się pyłki grzybów z rodzaju Alternaria i Cladosporium.

Jeśli odczuwamy objawy alergii przez cały sierpień, niezależnie od pogody, możliwe, że jesteśmy uczuleni nie na pyłki roślin, ale grzybów.